126 پروژه كشاورزی در استان مركزی به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

  رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی گفت: 126 پروژه عمرانی به  مناسبت گرامیداشت هفته جهاد كشاورزی (21 تا 27 خرداد ماه) در این ایام در این استان به بهره برداری می رسد.

 عباس مظفری  روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه ها با اعتباری بیش از 128 میلیارد ریال جهت اشتغال مستقیم 456 نفر بهره برداری می شود.

وی اظهار كرد: در همین راستا شش هزار و 659 نفر نیز از مزایای این پروژه ها بهره مند شده و اشتغال زایی مطلوبی را در سطح استان ایجاد می شود.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان مركزی بیان كرد: این پروژه ها شامل بهره برداری از هفت واحد آبزی پروری، 54 مورد آبیاری تحت فشار، 35 ایزولاسیون انهار و كانال های آبیاری، 16 پروژه لایروبی قنوات، شش واحد پرواربندی، یك واحد كشت مكانیزه نخود دیم، یك مورد نوسازی اراضی، سه واحد گلخانه صنعتی و سه واحد مرغداری گوشتی است.

مظفری توضیح داد: تعداد پروژه های تملكی اجرا شده در سازمان جهاد كشاورزی این استان از 894 مورد در سال 89 با رشد 37 درصدی به یكهزار و 226 مورد در سال جاری رسیده است. توسعه آبیاری نوین از اولویت های این سازمان است كه با افزایش 571 درصدی نسبت به سال گذشته رشد چشم گیری داشته است به طوریكه سالانه هشت و نیم میلیون متر مكعب آب صرفه جویی می شود و با اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار یك هزار و 556 هكتار از اراضی آبی استان تحت پوشش این سیستم قرار می گیرند. مظفری تاكید كرد: با بهره برداری از سه واحد گلخانه ای بیش از 15 هزار مترمربع به سطح گلخانه های استان افزوده می شود. وی اضافه كرد: برگزاری مراسم تقدیر از 56 تولید كننده نمونه كشاورزی، برپایی همایش تخصصی فرهنگ مدیریت جهادی، گردهمایی با تشكل ها، دیدار با خانوده شهدا و ایثارگران و گلباران مزار مطهر شهدا از دیگر برنامه های این هفته است


برای اولین بار در استان مركزی مرغ بدون آنتی بیوتیك (مرغ سبز) در كمیجان تولید شد

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

رییس شبكه دامپزشكی شهرستان كمیجان گفت: برای اولین بار در استان مركزی مرغ بدون آنتی بیوتیك (سبز) در این شهرستان تولید و جهت عرضه وارد بازار شد.

حسین میرزایی افزود: طرح تولید مرغ بدون آنتی بیوتیك یا مرغ سبز از سال گذشته در چند استان كشور اجرا شده است كه این طرح هم اكنون برای اولین بار در استان مركزی با نظارت دامپزشكی كمیجان در یك واحد مرغداری اجرا شد.

وی اظهار كرد: در این واحد تعداد 20 هزار قطعه مرغ بدون آنتی بیوتیك تولید شده كه مدت پرورش از جوجه یك روزه تا كشتار این مرغ ها 47 روز بوده است.

رییس شبكه دامپزشكی شهرستان كمیجان بیان كرد: در این طرح هیچگونه دارو، آنتی بیوتیك و محرك رشدی در طول دوره پرورش استفاده نمی شود و تنها با رعایت اصول بیوسكوریتی و قرنطینه ای مرغ نگهداری و تولید می شود.

میرزایی عنوان كرد: استفاده از آنتی بیوتیك ها در صنعت طیور علاوه بر افزایش هزینه های تولید باعث ایجاد مقاومت دارویی در مصرف كنندگان می شود و تهدیدی علیه بهداشت عمومی است.

وی تاكید كرد: حضور مسوول بهداشت، نظارت كامل بر ضدعفونی اولیه، خرید جوجه و دان و سایر نهاده های طیور در طول دوره، نمونه برداری و انجام آزمایش از جمله اقدامات دامپزشكی كمیجان بر نحوه تولید این محصول سالم است.

رییس شبكه دامپزشكی شهرستان كمیجان اضافه كرد: مرغ های تولیدی در كشتارگاه های مخصوص كشتار شده و با برچسب مرغ بدون آنتی بیوتیك در واحدهای ویژه عرضه می شود.

میرزایی خاطر نشان كرد: قیمت این مرغ ها در بازار حدود چهار هزار ریال بیشتر است كه نسبت به هزینهای كه برای تولید این مرغ ها صورت گرفته است، این افزایش قیمت بسیار ناچیز است


نشست خبری خبرنگاران با مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

 

مهدی چقایی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: خدمات ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال، تاثیر مستقیم در برنامه ریزی دولت دارد.

وی افزود:  مسئولین می توانند با آمارهای واقعی که از سوی سازمان ثبت احوال در اختیارشان قرار داده می شود، دولت را در هدفمندی امکانات و پتانسیل ها و ساماندهی برای خدمت رسانی به مردم یاری کنند. مدیركل ثبت احوال استان مركزی با اشاره به مشاركت جدی این سازمان در امور زیرساختی كشور خاطر نشان كرد: صدور شناسنامه و كارت ملی تنها بخشی از وظایف ثبت احوال است.

 

چقایی با اشاره به اجرای دولت الكترونیك و ارتباط نزدیك آن با وظایف سازمان ثبت احوال بیان كرد: ارائه آمار و اطلاعات دقیق به مسوولان برای تصمیم گیری صحیح از جمله خدمات این سازمان است كه زمینه كاهش هزینه های جانبی را فراهم می كند

سازمان ثبت احوال استان مرکزی مقام اول ثبت ولادت کشور را کسب کرد

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور

مهدی چقایی ضمن تاکید بر این که یکی از وظایف ثبت احوال پوشش وقایع چهار گانه است، اظهار داشت: در این خصوص در سال 90 ثبت احوال استان مرکزی با پوشش ثبت 99.7 درصدی ولادت مقام اول و در پوشش ثبت 99.2 درصدی فوت مقام دوم کشور را کسب کرد.

وی افزود: در حال حاضر سیاستگذاری های سازمان ثبت احوال به سویی است که فقط به ارائه گزارش آماری ثبت وقایع اکتفا نکند بلکه علت ها را نیز شناسایی کند.

چقایی گفت: در طرح بررسی علل طلاق، شهر اراک از سوی سازمان به عنوان پایلوت انتخاب شده است.طبق بررسی های به عمل آمده نرخ رشد ازدواج در دهه 80 از 6.4درصد در سال 80 به 9.1 درصد در سال 90 رسیده است و در طلاق از 7.4 درصد در سال 80 به نرخ 14.9 درصد در سال 90 رسیده و نسبت تعداد ازدواج به طلاق از 9.7 درصد واقعه در سال 80 به 5.7 درصد واقعه در سال 90 رسیده است.

وی گفت :  با اشاره به اینکه میانگین ازدواج در استان به میانگین کشوری نزدیک است گفت: سن ازدواج در استان بالا رفته است  که در دختران بالاتر از پسران است و به همین نسبت میانگین سن ازدواج و طلاق در استان بالا رفته است که پیامدهایی چون  کاهش رشد جمعیت را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

چقایی اضافه كرد: كارت های ملی فعلی تا پایان سال 92 اعتبار دارند و تا پایان برنامه پنجم توسعه همه كارت های ملی هوشمند می شوند. شناسنامه های فعلی تا اطلاع ثانوی دارای اعتبار هستند و با در اختیار گذاشتن شناسنامه خام جدید می توان در آینده نزدیك روند تعویض شناسنامه ها را تسریع بخشید

وی همچنین ادامه داد:شش هزار پرسشنامه در سال 89 و نیمه اول سال 90 بین افرادی که طلاق گرفته اند توزیع که طبق نتایج آن بیشتر درخواست کنندگان طلاق زن ها هستند که علل آن به ترتیب اعتیاد ، بیکاری و دخالت خانواده ها بوده است.

وی گفت: طبق همین بررسی از میان جامعه آماری مردان بیشترین طلاق مربوط به کارگران قشر صنعتی و در زن ها مربوط به زنان خانه داربوده است.

چقایی گفت: بیشترین آمار طلاق در مردان با تحصیلات زیر دیپلم و در زنان با تحصیلات دیپلم تا فوق دیپلم است.وی در خصوص آمارهای ثبتی استان گفت: آمارهای داده شده به طور کامل مربوط به استان یا شهر اراک نیست زیرا بسیاری از ازدواج ها و طلاق ها مربوط به افراد شهرهای دیگر است که به دلایلی چون نبود دفاتر طلاق در شهر یا استان ما ثبت می شود.

به عنوان مثال 17.70 درصد ازدواج های اراک مربوط به شهرهای اطراف است و همین طور 30.9 درصد طلاق ها نیز مربوط به شهرهای دیگر است.

سوال خبرنگار هفته نامه صور: هدف مهم سازمان ثبت احوال چه می باشد؟

مهدی چقایی گفت: یکی از اهداف دیگر سازمان ثبت احوال قضایی زدایی از مسائل ثبت احوال است که  موجب تسریع روند کاری مراجعه کننده و کاهش حجم فعالیت مراجع قانونی می شود.

وی تغییر نام را یکی از مسائل قضایی دانست و افزود:هم اکنون در راستای قضایی زدایی این امر توسط سازمان انجام می شود یعنی درخواست تغییر نام پس از وصول به سازمان اگر در صلاحیت هیئت حل اختلاف سازمان ثبت احوال بود بررسی اگر نه در اداره کل اسناد هویتی سازمان کل کشور بررسی می شود.

وی ادامه داد: اگر تغییر نام در این دو مرحله نیز با مشکل روبرو شد برای طرح به کمیسیون نام در سازمان ارجاع داده خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه پس از تغییر نام برگشت آن به نام قبلی غیرممکن خواهد بود گفت: نامی که پس از طی مراحلی تغییر کرده قابل برگشت به قبل نیست مگر در مواردی که هنوز مدارک صادر نشده باشد که پروسه  آن سخت و طولانی است.

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور

وی اظهار داشت: نداشتن محکومیت کیفری برای افراد بالای 18 سال که درخواست تغییر نام دارند الزامی است.وی افزود:طی بررسی های به عمل آمده درصد سال اخیر بیشترین نام در دختران فاطمه، زهرا، مریم و معصومه ودر پسران محمد، علی، حسن، مهدی و رضا انتخاب شده است.

صدور کارت ملی هوشمند در نیمه دوم سال جاری

مدیركل ثبت احوال استان مركزی همچنین تاكید كرد: در صورت تامین به موقع اعتبارات برای زیرساخت های كارت ملی هوشمند، صدور این كارت ها از نیمه دوم امسال آغاز می شود.

چقایی  از صدور کارت ملی هوشمند در نیمه دوم سال جاری خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال جاری کارت ملی هوشمند در اختیار مردم استان قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: دولت متعهد است تا پایان برنامه پنجم کارت ملی هوشمند را به همه ایرانیان تحویل دهد و کارت های ملی کنونی طبق مصوبه دولت تا زمانی که کارت ملی هوشمند صادر نشده اعتبار دارند .


کاروان فرزندان روح الله به اراک آمد

 

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی


كاروان شهدای گمنام در میدان شورا مورد استقبال كم نظیر مردم به ویژه نوجوانان، جوانان، بانوان و خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و مسوولان قرار گرفت.

حضور كم سابقه مردم اراك در استقبال از كاروان شهدای گمنام موجب مسدود شدن بسیاری از خیابان های اصلی و فرعی این شهر شده است و هر لحظه بر تعداد شركت كنندگان در این مراسم افزوده می شود.

بسیاری از افراد در هنگام عبور این كاروان به نشانه ادای احترام به شهیدان دست بر روی سینه گذاشته و بسیاری نیز دل نوشته هایی را با تاكید بر حركت در مسیر شهدا به همراه داشتند.

برخی از مردم نیز به یاد شهیدان نهضت خونین كربلا و قبر گمنام مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) با اشك های خود كاروان شهدا را همراهی كرده و برخی دیگر نیز به نیت زیارت تابوت ها خود را به خودروهای این كاروان می رساندند.

برخی دیگر از مردم نیز به نشان آمادگی همه جانبه از كیان اسلامی و تبعیت محض از رهبر معظم انقلاب اسلامی چفیه ها را به گردن انداخته و به همراه سایر قشرها در مراسم استقبال از كاروان 96 شهید گمنام دفاع مقدس حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

بسیاری از خانواده های معظم شهدا نیز با حمل تصاویر فرزندان خود عاشقانه به استقبال همرزمان ایشان آمده تا به دنیا ثابت كنند كه در پاسداری از ارزش ها ثابت قدم و استوار هستند.

كاروان شهدا با طی مسیرهای از پیش تعیین شده به سمت میدان شهدا و در نهایت میدان سرداران در حركت است تا نماز مغرب و عشا به امامت آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك در مصلای بیت المقدس این شهر اقامه شود.

براساس برنامه ریزی انجام شده، كاروان 96 شهید دوران دفاع مقدس با طی مسیر میدان شورا، میدان شهدا، خیابان دكتر حسابی و میدان سرداران در مصلای بیت المقدس مستقر خواهد شد.

برپایی نماز مغرب و عشا در مصلای بیت المقدس، قرائت زیارت عاشورا، شبی با شهدا، مداحی و سینه زنی از دیگر برنامه های حضور كاروان شهدای گمنام در اراك است.

با بازگشت پیکر 96 شهید مطهر پس از سال ها دوری به میهن و پراکندن شمیم شهادت و اخلاص فضای غبار آلود این دیار بار دیگر با عطر مردانگی شهدا عطر آگین شد و خاطرات حماسه 8 سال دفاع مقدس جان تازه ای  گرفتند و در اذهان مردم زنده شدند.

پیکرهای پاک این شهیدان در قالب کاروان فرزندان روح‌الله در آغوش روح‌الله، با عبور از پنج استان، 14 خرداد ماه جاری به حرم مطهر امام راحل انتقال داده می شوند و در آغوش روح الله آرام می گیرند.

 فرزندان روح الله به آغوش روح الله قرار می گیرند

96 شهید گمنام دوران دفاع مقدس پس از اراک وارد محلات شد و با برگزار شبی با شهدا وارد دلیجان می شوند برنامه عصری با شهدا در این شهر برگزار می شود.

 


نشست خبری مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آستانه ورود کاروان شهدای گمنام به استان مرکزی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی


سرهنگ علی جلالی‌فراهانی در این نشست گفت: کاروان شهدای دفاع مقدس در قالب کاروانی به نام فرزندان روح‌الله حرکت خود را از صبح روز سوم خرداد ماه از مرز شلمچه شروع و بعد از حرکت از استان‌های خوزستان و لرستان در تاریخ هشتم خرداد ماه وارد استان مرکزی می‌شوند.

 وی پاسداشت حماسه آفرینی شهدا در طول هشت سال دفاع و بستر سازی معنوی جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تعمیق و تقویت انس مردم با شهیدان را از جمله اهداف بنیاد حفظ آثار و ستاد کمیته مفقودین در این راستا عنوان کرد و افزود: با تشییع شهیدان گمنام در شهرهای مختلف، مردم در زمینه‌ها و شکل‌های مختلف از حماسه آفرینی‌های هشت سال دفاع مقدس تقدیر و تشکر خواهند کرد.

 جلالی فراهانی بیان کرد: افرادی که دست به قلم هستند و در این عرصه فعالیت می‌کنند در جهت نشر ارزش‌های این حماسه عظیم در اذهان عموم تلاش کنند.

 مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: بعد از فتح خرمشهر زمانی که جنگ حالت تهاجمی به خود گرفت، دشمنان داخلی به ویژه منافقین تلاش کردند تا اذهان عمومی را به دلیل ادامه جنگ تخریب کنند.

 وی گفت: نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی فرماندهی واحد داشت و تصمیم‌گیری در زمان جنگ توسط مرجع عالی‌قدر و رهبری جهانی با رعایت قانون و مقررات اسلامی صورت می‌پذیرفته است، همچنین برد سلاح‌های دشمن به محدوده مرزهای ایران نزدیک بود و در نتیجه دشمن بر اساس خواسته‌های عمومی باید تنبیه می‌شد تا جایی که توان جنگی متجاوز به صفر برسد به همین دلیل بعد از عملیات بیت‌المقدس که منجر به پیروزی خرمشهر شد جنگ ادامه پیدا کرد.

 جلالی افزود: در این هشت سال جنگ قطعنامه‌های بسیاری رد و بدل شد و هر بار دشمن از خواسته‌هایش پایین می‌آمد و در نهایت قطعنامه 598 رژیم بعثی عراق را متجاوز اعلام کرد. باید با تمام توان و حرکت در جهت نشر ارزش‌های دفاع مقدس کوشید تا این حماسه مانند حماسه عاشورا در فرهنگ کشورمان باقی بماند و نسل‌های بعدی قضاوت به حقی را از رزمندگان دفاع مقدس داشته باشند.

 وی در ادامه افزود: کاروان شهدای گمنام در تاریخ هشتم خرداد‌ ماه وارد استان مرکزی می‌شود و در ساعت 10 صبح به سمت شهرستان شازند حرکت می‌کند و با استقبال مردم این شهرستان مراسمی نیز در جوار شهدای این شهرستان برگزار می‌شود و در بعدازظهر همان روز در ساعت 17 به سمت شهرستان اراک حرکت کرده و از انتهای خیابان حضرت امام(ره) وارد شده و پس از حرکت از خیابان دکتر حسابی در مصلی بیت‌المقدس اراک مستقر می‌شوند و مراسمی با عنوان شبی با شهدا با حضور کاروان شهدای گمنام برگزار می‌شود.

 جلالی‌فراهانی گفت: بعد از تشییع شهدای گمنام در اراک، در ساعت 9 صبح نهم خرداد ماه با بدرقه مردم اراک به سمت شهرستان خمین حرکت کرده و در جوار بیت امام خمینی(ره) در مراسمی با عنوان شبی با شهید در شهرستان خمین تشییع می‌شوند.

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی


 مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در ادامه افزود: این کاروان در صبح روز دهم از شهرستان خمین به سمت محلات حرکت کرده و در جوار حرم شهدای گمنام این شهرستان مراسم شبی با شهدا نیز برگزار می‌شود و در یازدهم خرداد ماه وارد شهرستان دلیجان شده و عصر این روز به مقصد کاشان ترک گفته و از استان مرکزی خارج و به سمت استان قم و در نهایت حرم امام خمینی(ره) در تهران منتقل می‌شوند و در آغوش حضرت امام (ره) قرار می‌گیرند.

 وی با اشاره به اینکه تعداد شهدای گمنام این کاروان 96 شهید است، افزود: این شهدا در نهایت به معراج شهدا در تهران منتقل می‌شوند و اگر پیکر شهدا با انجام مراحل مختلف پزشکی شناسایی نشدند آنگاه این شهدا به عنوان شهدای گمنام معرفی می‌شوند.

 مدیرکل حفظ آثار و نشرارزش های دوران دفاع مقدس استان مرکزی افزود: شهدای تفحص شده پس ازحضور در حرم امام راحل به معراج شهدا منتقل می شوند و عملیات شناسایی آنها آغاز می شود.

وی گفت: عملیات شناسایی پیکرهای مطهر شهدا در مرحله اول  با توجه به اطلاعات و اسناد بدست آمده از رزمندگان و آزادگان، آثار موجود از شهیدان و پلاک صورت می پذیرد و در مرحله دوم از طریق ژنتیک و DNA انجام می شودو برای شناسایی از طریق ژنتیک DNA شهید با  نمونه خون پدر، مادر،برادر و فرزند شهید  که قبلا گرفته شده  مطابقت و بررسی می شود،افزود: در صورتی که شهدا از این دو طریق شناسایی نشوند به عنوان شهید گمنام در بین استانها برای تشییع و تدفین تقسیم می شوند.

وی درادامه گفت:  270 شهید مفقودالاثر در استان مرکزی تعیین شهادت شده اند افزود: در تقسیم بندی شهدای گمنام در استانهای مختلف کشور شهدا بر حسب وجود شهید جاوید الاثر در شهرهای مختلف کشور بین شهرها تقسیم می شود.

وی گفت: 93 شهید گمنام در 23 نقطه از استان مرکزی دفن شده اند تا مرهمی بر دل فرزندان، مادران و خانواده شهدای گمنام باشد.

جلالی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به بیاناتت فرمانده بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس هر شهیدی در منطقه سرزمینی خودش دفن می‌شود و بر اساس درخواست‌هایی که از ستاد مرکز شده پیکر شهدای گمنام را بر اساس این طرح شناسایی کامل و سپس در شهرستان‌ها تقسیم خواهند شد


اولین همایش ملی حسابداری اینترنتی با حضور اساتید و دانشجویان در تالار فردوسی شهرک دانشگاهی امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی اراك برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی


در این همایش مدیرعامل شرکت درخشان حساب گفت: این شرکت در سال جاری در راستای تحقق پیام مقام معظم رهبری در جهت حمایت از کار و تولید ملی اقدام به برگزاری اولین همایش علمی تخصصی مزایای حسابداری اینترنتی نموده است.

محمد خاک تاریک افزود: این شرکت در سال گذشته موفق به اجرای اولین حسابداری اینترنتی درایران شد.

علیرضا فرشیدپور عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اراك گفت: كاهش هزینه های سوخت، ترافیك، جلوگیری از اتلاف وقت و دقت بالا از مزایای حسابداری الكترونیكی است كه باید ارگان ها و نهادهای مختلف بیشتر با آن آشنا شوند.

وی افزود: با توجه به وجود دانشگاه ها، صنایع و بنگاه های اقتصادی مختلف در استان مركزی نیاز به حسابداری اینترنتی در این میان امری ضروری و مهم است.

وی در ادامه با اشاره به این که كشورهای در حال توسعه از جمله ایران در عصر كنونی كه عصر ارتباطات و اطلاعات نامگذاری شده و باید افق نگرش خود را از شیوه های سنتی حسابداری و گزارشگری فراتر ببرند گفت: دستیابی به این مهم منافع بسیاری را در پی دارد از جمله صرفه جویی در پرداخت هزینه‌ها،صرفه‌جویی در فضاها و مکان‌ها،افزایش سرعت در تصمیم‌گیری،تسهیل در انجام امور سازمان،کاهش تعداد نیروی انسانی .

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اراك گفت: كشورهایی كه نتوانند به هر علتی با این موج شتابان و فراگیر همراه شوند بسیاری از فرصت های كسب و كار را به سود دیگران از دست خواهند داد.

فرشیدپور با اشاره به ضریب نفوذ30 درصدی اینترنت در کشور اظهار داشت: بر اساس گزارش مخابرات استان مركزی 32 هزار مشترك از خدمات اینترنتی به صورت ADSL بهره مند هستند كه این تعداد در مقایسه با دیگر كشورها رقم قابل قبولی نیست و باید از اینترنت به عنوان یك بستر اطلاعاتی استفاده شود.

وی حسابداری را قلب تپنده یك سازمان بیان كرد و گفت: اطلاعات حسابداری به عنوان نیاز حیاتی همه موسسات و مدیران، تسهیل گر و تسریع كننده اطلاعات است


همایش پیشكسوتان دفاع مقدس استان مركزی در تیپ 71 سپاه روح الله برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی


همایش پیشكسوتان دفاع مقدس استان مركزی چهارشنبه در پادگان امام علی (ع) تیپ 71 پیاده سپاه روح الله در اراك برگزار شد.

فرمانده تیپ 71 پیاده سپاه روح الله استان مركزی در این مراسم گفت: حماسه بزرگ بیت المقدس عملیاتی بود كه در سوم خرداد ماه سال 61 انجام شد و رزمندگان اسلام توانستند خرمشهر را از دست دشمنان بعثی آزاد كنند.

سردار محسن كریمی گفت: رزمندگان اسلام توانستند در عملیات بیت المقدس ضمن اسارت بیش از 19 هزار بعثی، 53 فروند هواپیما، سه فروند بالگرد و 400 دستگاه تانك دشمنان را منهدم كنند.

وی اضافه كرد: مهم ترین برنامه شادی و نشاط جمعی مهم و اثرگذار كشور در تاریخ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، جشن آزادسازی خرمشهر بود زیرا ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای ارتش، ‌سپاه و بسیج به خدا و ائمه اطهار (ع) این حماسه عظیم را رقم زد.

فرمانده تیپ 71 پیاده سپاه روح الله استان مركزی بیان كرد: آزادسازی خرمشهر به عنوان یك حماسه ملی، در تاریخ این سرزمین پرافتخار فراموش نخواهد شد


همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، فاز اول دی کلینیک ثارالله سپاه روح‌الله استان مرکزی ه در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع افتتاح شد

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزیاستاندار مرکزی در مراسم افتتاحیه فاز اول دی کلینیک ثار الله سپاه روح الله استان مرکزی گفت: سوم خرداد دگرگونی اساسی در ایران و جهان اسلام به وجود آورده است.

علی‌اکبر شعبانی فرد، استاندار در این مراسم گفت: زیرساخت‌ها در استان مرکزی آماده است و یک سری اقدامات اساسی و خدماتی در جهت ساماندهی شهر مورد نیاز است که در این راستا مجموعه درمانی استان باید همت کنند.پیروزی و فتح خرمشهر در سوم خرداد نشان دهنده حضور ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و فناوری‌های مدیریت بر فضا است.

 شعبانی فرد گفت: روحیه خودباوری، ولایت مداری، اعتماد به نفس و تلاش جمعی در پیروزی عملیات بیت‌المقدس متجلی شد. در عملیات بیت‌المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد همه رزمندگان اسلام اعم از ارتشی، بسیجی، سپاهی با اخلاص به میدان آمدند.

 وی افزود: نقطه عطفی که عملیات بیت‌المقدس به جا گذاشت توانست امروز حضور ایران اسلامی را در عرصه‌های مختلف به عنوان جایگاه اول دنیا رقم بزند.

 شعبانی فرد بیان کرد: تمام دستاوردهایی که در حوزه‌های مختلف به دست آمده نتیجه خودباوری و اعتماد به نفسی است که در سوم خرداد به دست آوردیم.استاندار استان مرکزی با بیان اینکه سوم خرداد دگرگونی اساسی در ایران و جهان اسلام به وجود آورده است، افزود: بیداری اسلامی که در اقصی نقاط جهان به وجود آمده نشانه نقطه عطفی است که رزمندگان اسلام در سوم خرداد آفریدند.

استاندار مركزی گفت :امروز بيداری اسلامی در كشورهای منطقه نشانه نقطه عطفی است كه رزمندگان ما در عمليات بيت المقدس در روز سوم خرداد سال 61 آفريدند،لذا بيداری اسلامی كه در منطقه به وجود آمده از بركات پيروزی عمليات بيت المقدس در سوم خرداد سال 61 است.

استاندار مركزی دستيابی ايران به پيشرفت‌های عظيم علمی از جمله دستيابی به دانش هسته ای را يادآور شد و گفت: همه اين پيشرفت‌ها مرهون جانفشانی و مجاهدت‌های رزمندگان و شهدا در طول 8 سال دفاع مقدس است.

شعبانی فرد اظهاركرد: نبرد بزرگ، سرنوشت‌ساز و غرورآفرين بيت‌المقدس كه برای رهاسازی خرمشهر از سلطه نيروی مهاجم از دهم ارديبهشت‌ماه تا سوم خرداد‌ماه سال61 به‌طول انجاميد علاوه بر پايان بخشيدن به 19 ماه‌ اشغال بخشی از حساس‌ترين مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر ضربه سنگين و كمرشكنی به توان رزمی و جنگ‌طلبی‌های دشمن مهاجم وارد ساخت.

استاندار مركزی در ادامه خاطرنشان كرد: امروز بيداری اسلامی در كشورهای منطقه از جمله مصر، تونس، ليبی و حتی جنبش وال‌استريت نشانه نقطه عطفی است كه رزمندگان ما در عمليات بيت المقدس در روز سوم خرداد ماه سال 61 آفريدن،د لذا بيداری اسلامی كه در منطقه به وجود آمده از بركات پيروزی عمليات بيت المقدس در سوم خرداد سال 61 است.

شعبانی فرد ادامه داد: امروز جهان اسلام دارای چنان قدرت و عظمتی است كه باعث ترس و واهمه سردمداران استكبار شده؛ لذا به جنگ اطلاعاتی بر عليه ملت‌ها روی آورده‌اند.

استاندار مركزی در پايان رموز موفقيت رزمندگان در طول 8 سال جنگ تحميلی را قرار داشتن در مسير الهی و تبعيت از ولايت‌ فقيه و عشق به شهادت‌ عنوان و خاطرنشان كرد: مادامی كه ملت ايران از اين شيوه تبعيت كنند هيچ قدرتی توان مقابله با آنها را نخواهد داشت.

جانشین معاونت بهداشت و درمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عبداللهی گفت: سوم خرداد تمام اندیشه‌ها و تمام محاسبات علمی و فنی و نظامی دشمن را تغییر داد.

 عبداللهی گفت: بعد از پیروزی حماسه سوم خرداد بود که تمام معادلات و محاسبات دشمن به هم ریخت؛ دشمن بر این تصور بود که با سقوط خرمشهر به تدریج بتواند نظام‌الهی را سرنگون کند اما، نقطه‌ی عطفی که موازنه را تغییر داد و صفحات معادلاتی سیاسی دشمن را عوض کرد، سوم خرداد بود.

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور

وی افزود: تمام محاسبات دشمن  بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این انقلاب را به شیوه‌های متنوع و روشهای مختلف از بین ببرد.

 عبداللهی ادامه داد: این انقلاب سبب تغییر رقابت‌های جنگ سرد شد به طوری که  بلوک شرق و غرب را که همیشه در حال نزاع بودند بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران متحد کرد.

غریبی  با اشاره به بهره گیری از 34 پزشک متخصص و فوق تخصص در این مجتمع گفت: درمانگاه عمومی خواهران و برادران و خدمات پرستاری خواهران و برادران نیز در دو نوبت صبح و عصر به بیماران خدمت رسانی می کنند.

 

 معاون بهداشت و درمان سپاه روح الله استان مرکزی غریبی  گفت :

 از صرف بیش از 7 میلیارد ریال برای تجهیز و بازسازی این مجتمع خبر داد و افزود: این میزان معادل پنج میلیارد ریال برای خرید دستگاه هایی چون سونوگرافی تخصصی، دستگاه های آزمایشگاهی و اکو قلب هزینه شده و بالغ بردو میلیارد و 200 میلیون تومان صرف تغییر کاربری و بازسازی ساختمان  مجتمع شده است.

 وی افزود: این مجتمع درمانی در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع قرار دارد و ساختمان مجتمع در فضایی به وسعت 4500 متر مربع بنا شده که دو هزار متر مربع آن در فاز اول و باقی 2500 متر مربع در فاز دوم بهره برداری می شود.

 غریبی اظهار داشت: فاز دوم این مجتمع شامل شعبه دوم انتقال خون استان مرکزی، درمانگاه دیابت و فیزیوتراپی است در دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و فاز سوم نیز شامل مرکز جراحی های محدود(دی کلینیک) تا پایان سال 91 به بهره برداری می رسد.

فاز اول این مجتمع متشکل از 20 بخش تخصصی و فوق تخصصی با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد.

 این درمانگاه دارای بخش‌هایی از قبیل رادیولوژی، سونوگرافی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، شنوایی سنجی، داروخانه، توان بخشی، تغزیه و رژیم درمانی، مشاوره، ارتوپدی، اطفال روان پزشکی، پزشک عمومی  است.مجتمع دی کلینیک ثار الله با بهره گیری از 34 پزشک متخصص و فوق تخصص در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در اختیار شهروندان است.

 در کنار این درمانگاه، درمانگاه کوثر که ویژه بانوان است  در بخش‌هایی از قبیل زنان و زایمان، داخلی، پوسـت، مامایی و خدمات پرستاری  تحت عنوان طرح انطباق مسائل پزشکی و پیرا پزشکی با موازین شرع و قانون اسلام در این مجتمع مستقر است.

روزانه در حدود 4 هزار نفر از درمانگاه‌های سپاه روح الله استفاده می‌کنند و مراجعه به این مرکز برای عموم آزاد است و برای بسیجیان، کمیته امداد و بهزیستی تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است.


همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان مرکزی با حضور استاندار مرکزی در تیپ هفتاد و یک پیاده سپاه روح‌الله برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

علی‌اكبر شعبانی‌فرد، استاندار مركزی در مراسم صبحگاه مشترك نیروهای مسلح استان مركزی كه امروز، سوم خرداد‌ماه در پادگان امام علی(ع) تیپ 71 روح‌الله استان برگزار شد ضمن تبريك به‌مناسبت فرار رسيدن حلول ماه مبارك رجب و سالروز ميلاد امام محمد‌باقر(ع)، سالروز عمليات آزاد‌سازی خرمشهر را نيز گرامی داشت.

وی با بيان اينكه رزمندگان اسلام در عمليات 8 سال دفاع مقدس با ايثار و جانفشانی خود، حريت و آزادی را به ملت ايران اسلامی هديه دادند و زمينه‌ای برای مجاهدت‌های بعدی فراهم كردند، به‌ تشريح شرايط حساس، سخت و طاقت‌فرسای عمليات بيت‌المقدس پرداخت و گفت: در اين عمليات استراتژی جنگ در اختيار خائنين بود، لذا رزمندگان ما با كمترين سلاح‌های ابتدايی وارد عرصه جنگ شده بودند. شعبانی‌فرد با بيان اينكه آزادسازی خرمشهر با تكيه بر علم و ايمان نيروهای داخلی از نقاط عطف تاريخ معاصر ايران به‌شمار می‌رود اظهار كرد: همانگونه كه امام راحل فرمودند؛ خرمشهر را خدا آزاد كرد، معجزه الهی در اين عمليات كاملا مشهود بود.

شعبانی‌فرد گفت: در طول يك و نيم ‌قرن گذشته به‌علت ضعف حاكمان وقت و‌ استفاده نكردن از توان و قدرت مردم نيروی نظامی ايران در تمام جنگ‌هايی كه دشمنان بر ايران تحميل كردند شكستخورده و مجبور به عقب‌نشينی و بعضا واگذاری بخشی از خاك عزيزمان به بيگانگان شدند ولی در طول‌ انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل علي‌رغم مشكلات فراوان ذره‌ای از خاك ايران به بيگانگان واگذار نشد.

وی درادامه گفت: نبرد بزرگ و سرنوشت‌ساز و غرورآفرين بيت‌المقدس كه برای رهاسازی خرمشهر از سلطه نيروی مهاجم از دهم ارديبهشت‌ماه تا سوم خرداد‌ماه سال 61 به‌طول انجاميد علاوه بر پايان بخشيدن به 19 ماه‌ اشغال بخشی از حساس‌ترين مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر ضربه سنگين و كمرشكنی به توان رزمی و جنگ‌طلبی‌های دشمن مهاجم وارد ساخت.

استاندار مركزی با اشاره به اينكه در جريان آزادسازی خرمشهر ارتش عراق با به‌ جای گذاردن بيش از 16 هزار كشته و زخمی و 19 هزار اسير مجبور به عقب‌نشينی شد اظهار كرد: عمليات پيروزمندانه بيت‌المقدس ‌كه منجر به آزادسازی خرمشهر پس از 575 اشغال‌ شد، ضربه اساسی و تعيين‌كننده‌ای‌ بر پيكر دشمن وارد ساخت و تمام معادلات، باورها و تصوراتی كه در مورد توانايی و قابليت‌های نظامی جمهوری اسلامی ايران وجود داشت تغيير داد.


شعبانی فرد افزود: سالروز آزادسازی خرمشهر به‌عنوان يك روز ملی در كشور شناخته شده است، زيرا از اين نقطه به بعد جنگ در جبهه‌های بيرون نظامی ايران از حالت دفاعی خارج شده و صورت تهاجمی درآمد. وی با بيان اينكه در جريان جنگ تحميلی ابرقدرت‌های جهان بر عليه ملت ايران با هم متحد شده بودند‌ گفت: خداوند ملت ما را به بركت ايمان، اخلاص، وحدت و ولايت‌مداری و پيروی از فرهنگ عاشورايی عزت و اقتدار بخشيد.

استاندار مركزی خاطرنشان كرد: حماسه فتح خرمشهر، كربلای5، والفجر 8 و غيره نماد و نمودار تجلی جديت اراده و توكل و توسل يك ملت بزرگ است كه در مقابل يك تحريم و تهديد واقعيتی را پيش چشم دشمن ترسيم كرد و نشان داد فتنه‌های آنها در ترازوی فرهنگ ايثار و شهادت جايی نداشته و نخواهد داشت. وی با اشاره به اينكه فتح خرمشهر بيداری عظيمی در منطقه ايجاد كرد گفت: فتح خرمشهر غلبه ايمان‌ و عشق به خدا در مواجهه با ابزارها و سلاح‌های سخت مادی بود و توانست منبع پيروزی در جنگ‌های سخت و نرم بعدی بوده و مردان مجاهدی را برای عرصه‌های سخت و حساس بعدی تربيت كند.

استاندار مركزی با بيان اينكه امروز دشمن جنگ اطلاعاتی را بر عليه ملت ايران آغاز كرده است يادآور شد: بايد توجه داشت فكر و انديشه دشمن در مقابل باورهای اعتقادی مردم پوچ و توخالی است‌؛ لذا امروز پيشرفت‌های ايران در عرصه‌های مختلف علم و فناوری، اقتصاد و فرهنگ نشان‌دهنده تكرار‌ حماسه پيروزی در عرصه‌های جنگ تحميلی است.

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی

وی با تأكيد بر دستيابی ايران به پيشرفت‌های عظيم ‌علمی، يادآور شد ‌ملت ايران درگذر 33 سال از برپايی و تداوم انقلاب اسلامی‌ به درك اين حقيقت بزرگ دريافته است كه بدون فرهنگ كربلايی، ايثار، شهادت و درس‌آموزی از مجاهدت شهدا و جانبازان نخواهد توانست از موانع و خاكريزهای دشمن عبور كند.

 استاندار مرکزی توضیح داد: فتح خرمشهر غلبه ایمان و عشق به خدا بر ابزارها و سلاح‌های سخت مادی بود و توانست منبع پیروزی در جنگ‌های سخت، نیمه‌سخت و نرم بعدی باشد و مردان مجاهدی را برای عرصه‌های دیگر تربیت کند، مردان مجاهدی که در فتنه 88 مقابل دشمن ایستادند. شعبانی فرد با بیان اینکه اندیشه دشمنان در برابر ایمان مردم ایران اسلامی اندیشه‌ای تو خالی است، گفت: مجاهدت‌های ملت ایران و دستاوردهای مختلف در این عرصه نشان از تکرار حماسه پیروزی در دیگر عرصه‌ها است و با تداوم انقلاب اسلامی این حقیقت بزرگ را دریافته‌ایم که بدون فرهنگ کربلایی ایثار، شهادت و درس‌آموزی از مجاهدت شهدا نخواهیم توانست از موانع دشمن عبور کنیم.

  شعبانی فرد گفت: راز موفقیت ایران اسلامی در 33 سال گذشته قرار داشتن در مسیر الی‌‌الله و تبعیت از ولایت فقیه و نایب بر حق امام زمان است و اگر امت اسلامی در این مسیر باقی بماند این موفقیت ادامه خواهد داشت. وی در پایان کلام و پیام شهدا را تبعیت از ولایت فقیه، امر به معروف و نهی از منکر، توجه به حجاب و عفاف، انس با قرآن، احترام به پدر و مادر و ساده زیستی عنوان کرد.استاندار مركزی در پايان با بيان اينكه‌ راز موفقيت ايران اسلامی در 33 سال گذشته‌ قرار داشتن در مسير الهی و تبعيت از ولايت‌ فقيه و عشق به شهادت‌ بوده‌ است ادامه داد: امروز علي‌رغم تلاش‌ دشمن كه با راهبردهای ضد فرهنگی و نرم در به انزوا كشيدن اسلام و ايران اسلامی می‌كوشد، اسلام‌گرايی و ايران‌باوری در جهان‌ روز به روز ترويج يافته و بيداری اسلامی نيز در جهان رو به گسترش است


گزارش تخلف
بعدی