یادواره شهدای هسته ای کشور در شازند

به گزارش خبرنگار هفته نامه صور: امید ترابی گودرزی


یادواره شهدای هسته ای کشور در شازند افزود: دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در صف اول اقتصاد مقاومتی قرار دارند و باید مجاهدانه و با تدبیر مسایل این حوزه را راهبری کنند.

وی اظهار کرد: مجلس آمادگی کامل دارد که هر لایحه ای را که در راستای روان سازی تولید و حمایت از تولیدکنندگان باشد به فوریت در دستور کار قرار دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در نشست اخیر با اقتصاددانان کشور تاکید جدی بر سوق دادن تسهیلات و منابع مالی و ارزی به سمت تولید و مهار کردن نقدینگی سرگردان جامعه شده که تحقق این مهم به کاهش تورم و بیکاری در جامعه می انجامد.

لاریجانی اضافه کرد: بیانات امروز (چهارشنبه) رهبر معظم انقلاب در استان خراسان شمالی کلید راهبری و حل مسایل و مشکلات کشور بود که مسوولان اجرایی، نظارتی و قانونگذار باید با درک عمیق و برنامه ریزی روی این سخنان بستر کاربردی شدن آن را در جامعه به سرعت فراهم آورند.

وی در بخشی از سخنانش پیشرفت های علمی و فناوری ایران را عامل نگرانی دشمنان و تشدید تحریم و فشار علیه ایران عنوان کرد و گفت: دشمن باید بداند که هرچه بر عناد خود بیفزاید ملت ما در ادامه راه امام راحل و رهبری مصمم تر خواهد بود.

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تحریم، فشارهای روانی و جنگ از ابتدای پیروزی انقلاب از سوی دشمنان به ایران تحمیل شده اما مردم بصیر در سایه اتحاد و پیروی از ولایت بر تمامی این سختی ها فائق آمدند و اکنون نیز باید با درایت، ولایتمداری و صبر از این شرایط عبور کرد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: دشمنان نظام اسلامی مسائل هسته ای را بهانه قرار داده اند و دلیل اصلی فشار، تهدید و عصبانیت آنان از پیشرفت های فناوری و علمی ایران و عبور از خط قرمز آنها یعنی وابستگی در امور است.

وی تصریح کرد: بیداری اسلامی منطقه الگوگیری از روحیه مجاهدت و بصیرت اسلامی ما است که نمونه ای از آن در جنگ 33 روزه حزب الله لبنان تجلی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اغلب کشورهای دنیا با میل و تشر آمریکا در سیاست های خود عقب نشینی می کنند و ایران با روحیه مجاهدت و میراث با ارزش ایثار و شهادت با وجود تجهیزات نظامی بالای دشمن استوار ایستاده است.

در یادوراه شهدای هسته ای کشور پدر و همسر شهید 'احمدی روشن' ، همسر شهید 'علیمحمدی' و پدر و مادر شهید 'رضایی نژاد' حضور داشتند و از مقام شامخ شهدای هسته ای تجلیل شد


گزارش تخلف
بعدی